Tervetuloa mukaan 23.3.2019 Challenge Turku Winter triathlon-tapahtumaan!

Miksi odottaa kesään? Tule kokemaan kisafiilistä keskellä talvea Turkuun uudistetuilla matkoilla! 

Uinti osuus suoritetaan Turun Uimahallissa, pyöräily osuus pyöritellään omalla pyörällä ja harjoitusvastuksella Iskerin Liikuntahallissa ja juoksu osuus juostaan Kupittaan Urheilupuistossa merkityllä reitillä yhteislähtönä. 

Klikkaa itsesi mukaan :

Challenge SMALL ............... uinti 300 metriä - pyörä 30 minuuttia - juoksu 2,5 kilometriä 
Challenge MEDIUM ...........uinti 750 metriä - pyörä 45 minuuttia - juoksu 5 kilometriä
Challenge LARGE ...............uinti 1500 metriä - pyörä 90 minuuttia - juoksu 10 kilometriä 


AIKATAULU                     

Lauantai 23.3.2019

PYÖRÄ - CHECK IN - Iskerin liikuntahalli                         

08.00 - 08.40 Challenge Large                                            
09.00 - 09.40 Challenge Medium
09.40 - 10.20 Challenge Small

UINTI - Turun Uimahalli                               

08.50 Uinnin INFO Large                                      
09.00 - 9.45 Large uinti 1500 metriä (cut off time 45 min)
09.50  Uinnin INFO Medium
10.00 - 10.30 Medium uinti 750 metriä (cut off 30 min)
10.35 Uinnin INFO Small
10.45 - 11.15 Small uinti 300 metriä (cut off time 30 min)

Uinnin ja pyöräilyn välinen vaihtoaika  Large - 60 min, Medium - 60 min & Small 15 min


PYÖRÄILY - 
Iskerin Liikuntahalli                       

10.45 - 12.15 Large, kesto 90 minuuttia                    
11.30 - 12.15 Medium, kesto 45 minuuttia
11.45 - 12.15 Small, kesto 30 minuuttia

11.50 - 12.10 Pyöräilyn lopussa juoksun INFO

Pyöräilyn ja juoksun välinen vaihtoaika n. 15 min. Lähdemme yhdessä klo 12.30 kohti Kupittaan Urheilupuistoa.


JUOKSU
 - Kupittaan Urheilupuisto             

12.45 Yhteislähtö Small 2,5 km, Medium 5 km & Large 10 km


LOUNAS
                                       
Lounaan pääsee nauttimaan heti suorituksen jälkeen Assarin Ullakko klo 12-15 välillä (avoinna 12-18)

PÄÄTÖS                                       
Tapahtuma päättyy lounaaseen

Luethan OSALLISTUJAOHJEET  huolella läpi ennen tapahtumaa. 


Ilmoittaudu mukaan 11.3.2019 mennessä!

Lisätietoja info@sbrfinland.com

Tapahtuma järjestetään, mikäli tulee riittävästi osallistujia.

Pidätämme oikeudet muutoksiin.